Gładź gipsowa to idealne rozwiązanie, by ściana była gładka i gotowa do położenia ostatecznej warstwy wykończeniowej, farby czy tapety.

Gładź gipsowa może być wykonana na np. tynkach: cementowych, cementowo-wapiennych, gipsowych, a także na ścianach betonowych. Wykonujemy takie usługi w miejscowości Bielsko-Biała,Bielsko, Żywiec, Pszczyna. W pierwszej kolejności musimy ocenić równość i jakość podłoża, jego nośność i czystość. Aby ściana wewnętrzna była wykończona prawidłowo, podłoże pod gładź gipsową musi być czyste, suche i odtłuszczone.

Gładzie szpachlowe służą przede wszystkim do korygowania większych nierówności oraz precyzyjnego wyprowadzania kątów i płaszczyzn ścian lub sufitów. Grubość jednokrotnie nakładanej warstwy szpachli to zazwyczaj około 5–6 mm.

Tymczasem gładź gipsowa przeznaczona jest do wykonywani najcieńszej warstwy wykończeniowej, decydującej o ostatecznej gładkości i wyglądzie powierzchni. Z tego względu gładzie stosuje się w warstwie nie większej niż 2 mm. Gładzie szpachlowe sprawdzą się przede wszystkim podczas remontów domów ze starymi, zniszczonymi tynkami oraz mieszkań, szczególnie w blokach wykonanych w technologii wielkiej płyty. W tych ostatnich, aby uzyskać zadowalający efekt, trzeba czasami nałożyć kilka warstw szpachli, które zatuszują niedokładności i odchylenia płaszczyzn powstałe jeszcze podczas budowy (ściany w takich blokach są betonowe i zazwyczaj nie były dodatkowo tynkowane).